Balustrady ze stali nierdzewnej

Nowoczesne, systemowe oraz realizowane na indywidualne zamówienie wg. oryginalnych projektów.

Zobacz więcej

Czym się zajmujemy?

Balustrady schodowe

Dopasowane do każdego rodzaju schodów, w dowolnych systemach balustradowych, modułowe z gotowych elementów i produkowane na zamówienie.

Balustrady balkonowe

Polecamy zabezpieczenia balkonów, zarówno dla zleceniodawców indywidualnych, do domów jednorodzinnych , jak i dużych inwestycji w blokach i szeregówkach.

Podjazdy dla niepełnosprawnych

Zabezpieczenia balustradowe w podjazdach dla osób niepełnosprawnych, bariery specjalne przy wejściach do sklepów, urzedów, instytucji.

Balustrady tarasowe

Balustrady obejmujące taras, werandę, podesty, patio. Dopasowane architektonicznie do elementów elewacji. Zarówno metalowe jak i z elementami drewnianymi.

Balustrady szklane

Nowoczesne balustrady przeszklone, ze szkła hartowanego, do nowoczesnych wnętrz w instytucjach, galeriach handlowych.

Montaż balustrad

Usługi dodatkowe montażu wszelkich balustrad, teren realizacji Śląsk, województwo śląskie.

Produkcja i montaż balustrad ze stali nierdzewnej z najwyższą jakością. Kierujemy się doświadczeniem, wiedzą, dobrymi projektami i dopasowaną ceną.

Przykładowe balustrady

W galeriach handlowych

Balustrady schodowe

Tarasowe

Balkonowe

Balustrady ze stali nierdzewnej


O ile balustrady kute, wykonywane w kuźni metaloplastycznej wymagają znajomości rzemiosła, wiedzy i doświadczenia o tyle wykonanie balustrad systemowych z gotowych elementów można powierzyć już tylko przeszkolonym pracownikom, montażystom. Poskładanie poręczy, balustrady balkonowej, ogrodzenia modułowego, balustradki na tarasie, płotka metalowego zabezpieczającego małe dzieci z gotowych elementów ze stali nierdzewnej ( potocznie nazywanej nierdzewką ) jest ułatwione dzięki ogromnemu asortymentowi kolanek wygietych pod praktycznie każdym kątem, złączek rurowych, trójników metalowych, czwórników, gałek, slupków, prętów, uchwytów do płyt panelowych lub szkła albo tworzywa. Nie ma konieczności nadmiernego wykonywania wycinania, spawania, wiercenia otworów, zginania, frezowania, trasowania, szlifowania, nitowania. Dobrze zaplanowana i rozmierzona balustrada pasuje idealnie w każdym połączeniu i zachwyca nowoczesnym wyglądem o co zadbali producenci.

Zazwyczaj newralgicznym punktem w realizacji tego typu zabezpieczeń, także na Śląsku, jest mocowanie elementów a nie ich wytworzenie.

Te bowiem kupuje się u producenta, zamawiając dokładnie z katalogu wg. specyfikacji. Zamocowanie balustrady w gotowych wylewkach na balkonach lub ale w posadzkach nieprzygotowanych tzn. takich bez zakotwionych w otworach baz no mocowania słupków wymaga zastosowania po wykonaniu odpowiednich otworów ( trzeba niekiedy przewiercić się przez płytki posadzkowe, które mogą pekać ), osadzeniu trzpieni gwintowanych w żywicach lub specjalnych mieszankach montażowych. Dobór materiałów do mocowania słupków jest o tyle ważny że balustrady zewnętrzne przebywają w każdych warunkach atmosferycznych i chcielibyśmy aby były one sprawne przez kilkanaście lub kilkadziesiąt sezonów ( lat ). Mocowanie słupków lub kotwienie daszków i poręczy do ścian musi być nie tylko solidnie w chwilę po lecz również wytrzymałe na wiele zim i lat.

Materiał wykonania stal nierdzewna gat. ASI 304,316. Wykończenie poler lub satyna.
Kilka katalogów systemów balustrad z nierdzewki: